LISTOPAD 2022

3 listopada na lekcji języka polskiego w kl. VI miało miejsce podsumowanie projektu „W Szerokim Świecie hobbitów” kończącego pracę z lekturą „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Z tej okazji uczniowie wykonali domki Bilba Bagginsa oraz książki kulinarne z przepisami z Szerokiego Świata. Do przygotowania swoich prac wykorzystali lutownicę oraz klej na gorąco. Efekty swoich prac uwiecznili za pomocą aparatu cyfrowego.

WARSZTATY Z DRUKARKĄ 3D

W ramach programu Laboratoria Przyszłości szkoła pozyskała  drukarkę 3D. Jej możliwości wykorzystania  są prawie nieograniczone. Aby jednak nauczyciele mogli dobrze zaplanować pracę z drukarką 3D na swoich przedmiotach nauczania sami podjęli dokształcanie w tym zakresie.

Podczas warsztatów które prowadził pan Dariusz Rzucidło – CUD Rzeszów –nauczyciele zapoznawali się z technologią druków 3D, obsługą drukarki, rodzajami filamentów i  ich zastosowaniem, przygotowaniem plików do druku i innymi zagadnieniami związanymi z pracą tego urządzenia.

Podczas warsztatów powstały bardzo ciekawe projekty i pomysły na nowe  zastosowanie wydruków 3D w rzeczywistości szkolnej. Teraz będą one wdrażane z uczniami podczas zajęć.

Nauczycielom i uczniom życzymy kreatywności i dobrej zabawy z drukarką!

Integracja z pociągiem Intelino

Uczniowie kl. VII na godzinie wychowawczej integrowali się programując pociąg Intelino zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

Pociąg można zaprogramować bez ekranu za pomocą kolorowych płytek, które można umieścić na torach. Można przyspieszyć, trenować lub zwalniać, kierować w lewo lub w prawo na skrzyżowaniach torów, zmieniać kierunek ruchu lub zatrzymywać, wysadzić dołączony wagon i nie tylko. Istnieje 17 poleceń, które działają od razu po wyjęciu z pudełka. Wyposażony w zaawansowaną technologię robotyczną i imponującą listę funkcji, inteligentny pociąg Intelino jest zbudowany tak, aby zapewnić interaktywną zabawę i naukę STEM, jak żaden inny system pociągów przed nim.

Podczas programowania uczniowie pracowali w grupach, aby potem podziwiać efekty swoich zmagań. Taka wspólna zabawa wpłynęła korzystnie na pozytywne relacje w grupie.

W ramach programu Laboratoria Przyszłości uczniowie klas II i III zdobywali umiejętności posługiwania się blenderem. Dzieci przygotowywały pyszne i bardzo zdrowe napoje mleczno – owocowe, które były częścią drugiego śniadania w szkole. Realizowali swoje kolejne zadanie z programu „Antek i Natalka w świecie wielkiej matematyki”. Tym razem szukali matematyki u krawca. Poznawali wyposażenie pracowni krawieckiej, m.in. zapoznawali się z budową maszyny do szycia, projektowali stroje dla kolegów i koleżanek, zdejmowali miarę. Wszystko to uwiecznili na zdjęciach wykonanych aparatem cyfrowym, który, podobnie jak maszyna do szycia jest wyposażeniem szkoły w ramach programu LP.