LUTY 2023

Muzycznie z Yamahą

1 lutego odbyła się trzecia już audycja  muzyczna prowadzona przez nauczycieli ze Szkoły Muzycznej YAMAHA w Rzeszowie, którzy jednocześnie są muzykami. Tym razem uczniowie klas młodszych oraz przedszkolaki poznali instrumenty perkusyjne z różnych stron świata, zaznajomili się z ich budową oraz brzmieniem. Prowadzący stworzyli też możliwość spróbowania gry na niektórych instrumentach. Poprzez ciekawe lekcje rozbudzają uczniowskie zainteresowania muzyką. Jak to wygląda? Można to zobaczyć dzięki zdjęciom wykonanym aparatem cyfrowym zakupionym w ramach LP.

ROBOTY Z KLOCKÓW LEGO EDUCATION

Klocki LEGO Education to kolejny sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie kl. VI na lekcji języka polskiego podczas omawiania lektury „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” budowali własne roboty, inspirując się wynalazkami ukazanymi na kartach powieści. Pomysłów było mnóstwo. Powstały interaktywne modele wykorzystujące czujnik odległości, czujnik siły, czujnik koloru. Roboty przemieszczały się na określoną odległość, przesuwały przeszkody oraz sygnalizowały ruch światłem. Zajęcia były bardzo absorbujące dla uczniów.