Dzień Myśli Braterskiej

Utworzono dnia 26.02.2024

Harcerze z naszej szkoły również zorganizowali tematyczne spotkanie, podczas którego mieli zaszczyt gościć Szanowną Dyrekcję naszej szkoły – Panią Dyrektor Bożenę Gwizdałę oraz Pana Wicedyrektora Witolda Raka.

Od 2009 roku każdy Dzień Myśli Braterskiej opiera się na tematyce jednego z Milenijnych Celów Rozwoju (MCR) Organizacji Narodów Zjednoczonych. Milenijnych Celów Rozwoju jest osiem, a każdy z nich dotyczy poprawy jakości warunków społecznych oraz gospodarczych na całym świecie. Tegoroczne hasło programowe brzmi: Nasz świat, nasza pomyślna przyszłość. Środowisko i globalne ubóstwo.

W ramach obchodów Dnia Myśli Braterskiej harcerze i harcerki organizują różnorodne aktywności, które promują ideę braterstwa oraz solidarności. Są to ogniska, spotkania  integracyjne, czy też akcje charytatywne, które mają na celu pomoc potrzebującym. Istotnym elementem takich spotkań jest również refleksja nad własnymi działaniami i postawą w życiu codziennym, zgodnie z harcerskimi wartościami. Dzień Myśli Braterskiej to nie tylko okazja do świętowania, ale przede wszystkim czas na budowanie wspólnoty i wzmacnianie więzi między harcerzami. To moment, w którym każdy członek harcerskiej społeczności może doświadczyć wsparcia, zrozumienia oraz przyjaźni. Dzięki wspólnej pracy i zaangażowaniu w różnorodne działania, harcerze kształtują się jako odpowiedzialni obywatele gotowi służyć innym i wspólnie działać na rzecz dobra wspólnego.

Podczas spotkania z okazji Dnia Myśli Braterskiej .harcerze z naszej szkoły mieli okazję popisać się swoimi sprawnościami kulinarnymi. Otrzymali również pamiątkowe kartki z życzeniami od Pani Dyrektor i Pana Wicedyrektora.

Dzień Myśli Braterskiej

Utworzono dnia 26.02.2024, 00:46