Ortografia polska? To nie takie trudne!

Utworzono dnia 23.02.2024

Po pierwsze, umiejętność poprawnego pisania świadczy o  naszej pełnej znajomości języka. Znać język, to umieć się nim komunikować sprawnie  i poprawnie. To umiejętność mówienia  w tym języku, znajomość słów, reguł gramatycznych, zasad pisowni. Nie można powiedzieć, że pod każdym względem doskonale zna się język, skoro nie umie się w nim pisać poprawnie!

Po drugie, każdy tekst, w którym są błędy, jest niepoważny! Nawet, jeśli będą w nim najmądrzejsze i najciekawsze informacje, tekst z błędami może wywoływać uśmiech zażenowania na twarzy czytającego.

Dlatego nauka ortografii to nie jest strata czasu!

W styczniu rozpoczęliśmy już drugą edycję Szkolnego Konkursu Ortograficznego o Złote i Srebrne Pióro Dyrektora Szkoły – etap I – zimowy. Nasze ortograficzne potyczki, polegające na napisaniu dyktanda, odbyły się w dwóch kategoriach: uczniowie z klas IV – VI i uczniowie z klas VII – VIII.

Dyktanda, które czytała pani dyrektor Bożena Gwizdała, może nie były bardzo trudne, ale bez dobrej znajomości zasad polskiej pisowni, ich napisanie mogło sprawiać kłopoty.

Wyniki I etapu poznamy wkrótce!

Ortografia polska? To nie takie trudne!

Utworzono dnia 26.02.2024, 00:30