Podsumowanie zbiórki artykułów dla czworonożnych przyjaciół

Utworzono dnia 07.01.2024

Od początku roku szkolnego członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza zachęcali do przynoszenia różnych artykułów, które mogły zmienić los chorych, samotnych, porzuconych i opuszczonych zwierzaków. Jesteśmy wdzięczni za każdą iskierkę dobroci, płynącą z Waszych serc. Finał zbiórki produktów dla naszych milusińskich miał miejsce 15 grudnia. Tego dnia do naszej szkoły przyjechali długo oczekiwani Goście z Katowic. Były to Panie: Joanna Zaremba – prezes Fundacji For Animals oraz dr Maria Gauda – lekarz weterynarii. Zostały one bardzo serdecznie przywitane, w imieniu społeczności szkolnej, przez Panią Dyrektor.

Panie, w bardzo przyjaznej i aktywizującej formie, przedstawiły zasady działania Fundacji For Animals. Podjęły również kwestię właściwej opieki nad zwierzętami, reagowania na wszelkie przejawy zmiany w ich zachowaniu oraz ostrożności w kontaktach z nieznanymi, błąkającymi się zwierzakami. Wszyscy chętni uczniowie, biorący udział w spotkaniu, mogli zadać nurtujące ich pytania.

Następnie głos przejęli wolontariusze z klasy VIII. Zapoznali oni przybyłych Gości z najważniejszymi działaniami, wpisanymi w kalendarz szkolnych uroczystości. Złożyli także świąteczno – noworoczne życzenia i wręczyli skromne upominki. Piosenka ,,Góra do góry”, wykonana przez najmłodszych wolontariuszy z klasy III, dopełniła szlachetnej iskierki dobroci, skierowanej  w celu propagowania idei bezinteresownego pomagania innym.

Jeszcze raz dziękujemy za wszelki przejaw dobra i już teraz zapraszamy do udziału w kolejnych charytatywnych akcjach dla zwierząt, które nadal planujemy inicjować. Oby w zbliżającym się nowym roku zmniejszyła się liczba zwierzaków potrzebujących pomocy, a zwiększyło się grono kochających i rozumiejących ich potrzeby  osób. I pamiętajcie, że dobro zawsze wraca.